Třídění Affs!
Rekonstrukce webu v plném provozu.
Mějte strpení!

Harry Potter a Princ dvojí krve neobhájil první pozici v amerických kinech

29. července 2009 v 20:52 | Kačkač |  HP ostatní
LOS ANGELES / 14:16, 26. 07. 2009
Dlouho očekávaný snímek Harry Potter a Princ dvojí krve zažil v pátek ve Spojených státech amerických velký pokles zájmu diváků a ocitl se až na třetím místě v aktuálním žebříčku nejnavštěvovanějších snímků v americké distribuci. Bližší informace přinesly webové stránky Boxofficemojo.

Rodinný snímek Harry Potter a Princ dvojí krve utržil během pátku celkem 9,3 milionu dolarů, což je o 65,3 procent méně než před týdnem. Šesté pokračování filmu o čarodějnickém učni Harrym Potterovi vydělalo doposud ve Spojených státech amerických necelých 202 milionů dolarů a aktuálně mu patří třetí místo v žebříčku nejnavštěvovanějších filmů.
Harry Potter a Princ dvojí krve vstoupil do severoamerické distribuce v uplynulém týdnu ve 4 325 kopiích, což představuje třetí nejvyšší nasazení celé historie. Více kin současně promítalo pouze Temného rytíře a druhé pokračování Pirátů z Karibiku.
Snímek má velký úspěch i v české distribuci, během premiérového víkendu jej navštívilo rekordních 172 672 diváků a tržby činily 21 826 096 korun.
Nejnavštěvovanějším filmem v americké distribuci se stala animovaná rodinná komedie G-Force, která je určena pro všechny generace filmových diváků. V centru příběhu jsou morčata, která se snaží zabránit nebezpečnému miliardáři v převzetí vlády nad světem. Morčata prošla speciálním výcvikem a ke své tajné misi mají povolení přímo z vládních kruhů. Animovaný film utržil během pátku 11 525 000 dolarů.
Druhé místo patří romantické komedii Chceš mě, chci tě, ve které si zahráli Gerard Butler a Katherine Heiglová. Snímek, který dorazí do českých kin 17. září, vydělal během pátku 10,8 milionu dolarů v americké distribuci.

zdroj: mediafax.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama