Třídění Affs!
Rekonstrukce webu v plném provozu.
Mějte strpení!

Hipogryf + něco o vzniku Klofana;)

17. července 2009 v 16:23 | Kačkač |  Tvorové
Hipogryf (Hippogriff)

Je původem z Evropy, ale dnes již po celém světě. Přední polovina těla je obrovský orel i s křídly a zadní kůň. Je možno jej ochočit, ale velmi obtížně. K tvorovi se přibližujeme s pohledem upřeným do očí - úklona je projevem dobrého úmyslu. Jestliže ji opětuje, je bezpečné se přiblížit. Živí se hmyzem a drobnými ptáky a savci. Snáší jedno velké, křehké vejce.
dá se s nadsázkou říct, že je hypogrif jakýsi kříženec Gryfa a koně, tedy v prvotním významu rčení "skřížit koně s gryfy" vlastně "nesmysl". Ale přesto časem opravdu "vznikl" a na některých zobrazeních i filmech (např. Harry Potter a vezeň z Azkabanu) poskytuje opravdu úchvatný pohled.
Hippogryf je prostě okřídlený kůň se supí (někdy také i orlí) hlavou. Ve středověku na nich létali rytíři na bájné ostrovy, které poskytovaly věčné mládí. Hippogryf se podobně jako Pegas stal symbolem básnického vzletu nebo lásky či duchovního vzestupu.

zdroj:latisha.blog.cz


Částečně kůň, částečně orel, byl v mnohých scénách v HP 3 nezbytný. Někdy ho ve scénách zastupoval kůň, někdy to byl jen zobák na tyči . . .

Ale to co viděli diváci ve filmu bylo nezaměnitelné stvoření zvané hypogrif. Jmenuje se Klofan a není to kůň, má zobák, má peří a čtyři nohy, je velký asi jako pštros, je nemotorný a rozpětí křídel má dobrých 6 metrů. Díky více jak dvouleté práci na počítači, padne Klofan do filmových scén jako ulitý. Klofan je graciézní při letu, ale neohrabaný když běží a láduje se jako žrout. Není bůhví jak krásný, zato je věrný a velmi hrdý. Na základě jeho vlastností vytvořil speciální tým počítačovou metaforu. Producent Mark Radcliffe o něm řekl, že byl pravděpodobně nejucelenějším tvorem, jaký se v HP zatím dělal. Různí umělci se podíleli na jeho stavbě. Dali dohromady kostru ptáka a kostru koně a zkombinovali to.
Jak se takové zvíře pohybuje? Jako kůň nebo jako pták?
Chtěli jsme silné elegantní zvíře, ale on je také kořistnické zvíře. Chtěli jsme vytvořit tvora, který by byl emotivní a měl osobní kouzlo. Chtěli jsme tvora, kterého by lidé měli rádi.
Ve filmu se Harry ke Klofanovi přibližuje s hlubokým úklonem. Klofan mu pak dovolí ho pohladit. Když se to filmovalo, byl Klofan pouhý zobák na tyči. Cuarón říká - rád se na Klofana dívám, je to shluk talentů - visuální efekty, herectví a psaní. Z této kombinace nakonec vzešel pocit skutečnosti.

zdroj: potterweb.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama