Třídění Affs!
Rekonstrukce webu v plném provozu.
Mějte strpení!

Tak jsem viděla Prince dvojí krve...

19. července 2009 v 20:32 | Kačkač |  Harry Potter
O ano.. právě jsem se vrátila domů z pražského Village Cinemas a musím říct...jsem smutná
Tedy ne smutná jako smutná ale..no prostě k tomu se dostaneme...Začnu asi přiznáním že od Fénixova řádu jsem knihy dále nečetla, tudíž netuším, jaképak zcény tam například chyběly. Mně osobně to ale nijak nevadí..

Musím uznat že pan David Yates, tedy režisér mně celkem velmi překvapil.
Vytvořil naprosto odlišný styl od Fénixova řádu..jen nevím jestli je to dobře nebo ne..musím to nechat uležet.

Film sám o sobě byl vážně úžasný. Zajímavý byl hned začátek, když se příběh začal odehrávat úplně normálně, v úplně normální kavárničce u metra, takže to vypadalo jako klasický americký film, ale jen do doby než se na nástupišti objevil Brumbál, nebo například souboj Draca a Harryho v koupelně..

Mnoho lidí kritizovalo, že je film spíše romantická komedie kde se hlavně řeší vztahy, to ovšem musím popřít. Ano, film byl proložen jistou dávkou romantiky, ale i kouzelníci jsou lidi kteří mají právo na vztahy a ani ve filmu to nemůže proběhnout raz dva, navíc dvě líbací scény za dvě a půl hodiny, když mezi oběma je tucet bojů a temností.. nepovažovala bych to za romantický film.


Co se týče humoru. Ano. Velký plus získává Ron. Rupert je herec s opravdovým smyslem pro humor, proto jsem byla potěšená že mu pan Yates dal prostor, aby to dokázal. Opravdu jsem se musela smát při jeho vždy vtipných scénách. On Rupert je nadaný herec ze všech stran (aby ne, když je to můj nejoblíbenější herec) například scéna, kdy byl u Křiklana v kabinetu otráven medovinou... jak se tam svíjel a oči vsloup... prostě Ron je těžký kalibr a to i na koštěti..
Ale když šlo o Levanduli, tak chudáček "Ronánek" opravdu trpěl.
Ikdyž scéna, kdy Harry vypil Felix Felicis, tedy tekuté štěstí mě taky celke pobavila.

Dále musím pochválit pana Hoopera, který k Princi složil opravdu kouzelný hudební podklad.

Co se týče efektů myslím že ty byly taky na úrovni. Napřílad Průlet londýnskými ulicemi, požár Weasleyovic domu (mimochodem to mi ač to byl jen film bylo opravdu líto) a nebo boj s nemrtvými ve Voldemortově skrýši. I samotný famfrpálový zápas se Zmijozelem byl vzkutku parádní. Zvlášť když měl Nebelvír tak dobrého brankáře(Ron)

Největší zlom emocí nastal ke konci filmu.
Už když byl Harry a Brumbál ve Voldemortově skrýši a Brumbál musel vypít podivně vypadající tekutinu v křišťálové míse..věděla jsem že se něco zvrtne. Už se ke mně dostalo že Brumbál v tomto pokračování zemře, jak? mi bylo stále nejasné proto jsem byla už v té části filmu připravená na všechno. Překvapilo mně že se vrátili zpět na hrad, ale když Brumbál řekl Harrymu ať se schová dole, věděla jsem že teď to příde. A přišlo.. tedy píše přišel..Draco a chystal se Brumbála zabít. Spadla mi čelist když si kouzlem Expelliarmus Brumbál nechal hůlku v klidu z kuky vyrazit a sám řekl že mu práci ulehčí. To už se na scénu přiřítila i Belatrix s podivým chlupatým mužem, jehož jméno jsem ani ve dilmu nepostřehla a už do Draca tlačili aby řekl to zaklínadlo.
To už se přidal i Snape se slovy "Ne!.." a Brumbál jen zíral s prázdnýma rukama a se zoufalým slovem "Prosím." následně pod Snapeovým Avada Kedavra padal bezvládně dolů z hvězdárenské veže. Ano..a to by ten moment ze kterého jsem smutná. Jo jistě byl to film, ale mě prostě tyhle scény vždycky hrozně vezmou.

Co mně ale naštvalo byla poslední scéna z hvězdárenské veže, kdy Harry oznámil Hermioně že Viteál pro který se s Brumbálem vydali do Voldemortovy skríše a málem zahynuli byl padělek s dopisem uvnitř ve kterém byl tajemný podepsán písmeny B. A. R. zajímalo by mě jméno toho grázla.

Co bych vám měla povídat.. mám z filmu smíchané všechny pocity dohromady, takže to bude chtít trochu ležet. Doufám že z mé skromné úvahy o filmu, který se následně změnil ve vyprávění jste něco pochytili a že ti, kteří ještě na filmu nebyli se na něj aspoň budou těšit protže film i herci jsou vážně špica.

Jsem celkem unavená, takže bohužel dnes již nic nečekejte.
Hezký zbytek dne
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama