Třídění Affs!
Rekonstrukce webu v plném provozu.
Mějte strpení!

Tvorba efektů v Princi dvojí krve

16. července 2009 v 18:04 | Kačkač |  Harry Potter
Rozhovor s Timem Burkem a Timem Alexandrem z Industrial Light & Magic.

V tomto článku se dozvíte něco více o tvorbě efektů pro kolaps Millenium Bridge a scénu s neživými.


Na začátku Harryho Pottera a prince dvojí krve nejsou děsivé pouze pro Harryho, ale pro všechny. Šedá bouřková mračna se valí zlověstně nad Londýnem, zatímco chodci, dívající se na nebe, spěchají přes Millenium Bridge. Náhle se most začíná třást. Ocelová lana praskají, most se vlní a překrucuje, padá z pilíře a divoce padá do Temže. Voldemort nedávno povstal z mrtvých a neuspokojí ho pouze zpustošení kouzelnického světa. Jeho smrtijedi se vydávají na brutální misi do mudlovské říše a ničí Millenium Bridge v úvodní dramatické scéně filmu.

Úvodní záběr 378 metrového závěsného mostu je ze skutečného londýnského mostu vedoucího přes Temži. Ale pro scénu se zborcením mostu se museli filmaři přepnout do plně virtuální roviny a vytvořit most a Londýn kompletně na počítači. Tvorba fotorealistické, počítačem generované kopie mostu, přes který prošly milióny lidí, není snadná. Režisér David Yates a vrchní tvůrce vizuálních efektů Tim Burke zaúkolovali studio, které tvořilo efekty také pro tři předchozí potterovské filmy.

Navíc pro natáčení zobrazování vysokého dynamického rozsahu (HDRI) mostu a oblasti okolo řeky Temže, pracovalo studio s architekty tohoto mostu. Obdrželi plány a CAD soubory, které byly použity k znovuvytvoření mostu tak přesnému , jak jen bylo možné, po každou matici a šroub. Tým od pěti do dvaceti lidí strávil několik měsíců tvorbou, texturováním a vybavením mostu v 3D programju Maya, za použití HDRI fotografií pro vytvoření reálných textur a detailů.
Ikdyž CG most je identický ve všech směrech se skutečným Millenium Bridge, Burke uznává, že je zde trochu umělecké interpretace když přijde na jeho zborcení. Je to magie přece jen. Udělali jsme dynamickou simulaci a dokázali že každý panel porůzní cesty se může utrhnout a spadnout do Temže. Nebylo to ale tak zajímavé, jak jsme chtěli, řekl Burke. A tak tvůrci filmu strávili mnoho času sledováním nahrávek skutečných zborcení mostů jako pád Washingtonského Tacoma Narrows bridge v roce 1940. Ukázalo nám to, jak by se mohl ocelový most překroutit a valit jako sinusovka vytvořená vibrací, kterou Millenium Bridge utrpěl, když byl poprvé otevřen. Burke řekl, Londýňané přezdívají Millenium Bridge Vratkým mostem krátce poté, co je otevřen. Most byl uzavřen a přetvořen, aby se vibrace odstanili. Vzali jsme tento nápad a poté použili pro naše zborcení, se smrtijedy letícími okolo mostu ve spirále, abychom vytvořili kroucení, při kterém se most zboří.

zdroj: potterweb.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama